Geveze Chat Odaları

Geveze Chat Odaları

Kerim     20-04-20     sohbet odaları     Geveze Chat Odaları     652 Defa Okundu

Geveze Chat Sohbet Odaları

Geveze chat odaları tüm geveze kadın ve erkeklerin katılımıyla gün içerisinde yayın hayatına başladı. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük geveze ağını kurmak için bütün alt yapı sorunlarını giderdik. Sohbetimsin.com sayesinde artık gevezeler itilip kakılamayacak, horlanıp dışlanmayacak. Yapılan araştırmalarda gevezeliğin aslında psikolojik bir rahatsızlık olduğu ortaya çıkmıştır. Eğer biz bu insanları tedavi etmekte zorlanıyorsak, bırakın istedikleri kadar gevezelik yapsınlar. Zaten geveze chat sohbet sistemimiz geveze insanların sorunlarına çare olmak amacıyla özel olarak hazırlanmış bir sitedir.

Geveze İnsan Profili

Gevze insanlara ilk baktığımızda hoş ve dışa dönük bir yapılarının olduğu kanaatine varırız. Son derece sosyal ve iyi konuşmacı olabilirler. Fakat zaman geçtikçe bu insanların sohbetleri insanı yorar. “Yeter be kardeşim kafamızı açma iki dakka sus motorun soğusun” dediğimiz çok olmuştur. Peki bu geveze insanlar neden böyle davranıyor? Psikoloji alanından olayı irdelersek, aslında gevezelerin manik, ajitasyon ve endişeli olduklarını anlarız. Yani psikolojik rahatsız olduklarının belirtisidir.

Geveze Chat

Geveze Chat

Geveze Chat ve Psikolojik Rahatsızlıklar

Aslında hızlı ve çok konuşmak, hızlı düşüncelerin bir ifadesidir. Fakat kendileri veya sorunları hakkında çok konuşan insanlardan farklı olarak, gevezeler de zihinsel bozukluk vardır. Geveze insanlar sürekli bir ağlama ve yakınma halindedir. Ağlayan plak gibi vır vır hiç susmazlar. Gevezelerin sohbetleri tutarsız olabilir veya mantık sınırları dışında konuşabilirler. Düşünce yapıları anlık olarak değiştiği için, konudan konuya geçebilirler. Bu durumlarda, kişinin altta yatan bozukluğu tedavi etmek için özel psikolojik yardım alması gerekir.

Geveze İnsanların Hepsi Rahatsız Değildir

Gevezelik yapan insanların hepsinin hasta veya rahatsız olduğunu söylemek doğru değildir. Bazen ben merkezli düşünme şekilleri de gevezeliğin sebeplerindendir. Sürekli konuşan bir kişi yine de kendisi hakkında çok konuştuğunda, muhtemelen evrenin merkezi olduğunu ve sadece sorunlarının önemli olduğunu düşünmesine neden olan narsisistik özelliklere sahip bir kişiliği vardır. Bu insanlar için, konuşmanın veya daha çok monoloğun kendi etrafında dönmesi normaldir.

Konuşmayı tekelleştirme girişimlerinin arkasında genellikle büyük bir güvensizlik gizlenir. Kendileri hakkında çok konuşan insanlar dikkat çekerken iyi hissederler ve diğerleri onları dinler, çünkü bunu değerlerinin bir işareti olarak yorumlarlar.

Bu insanlar tarafından tercih edilen konuşma konuları genellikle başarıları ve yaşam öyküleri olup, hepsi diğerlerinin gözünde güzel görünmelerini sağlayabilir. Yani, arka planda, bu monolog sürekli kendini onaylama ihtiyacından başka bir şey değildir. Aslında, genellikle monolog iç diyaloglarını gizlemenin bir yoludur. Kişi dinlemek istemiyor ama duyulmak istiyor. Başkaları aracılığıyla kendini gözlemlemek istiyor. 

Yazarınız Rambo olarak ben de bir tespit yapayım; Sürekli kendisi hakkında konuşan insanların mutlaka gizledikleri bir şey vardır. ”

Geveze İnsanları Biraz Tanıyalım ve Analiz Edelim

Geveze  insanların monologlarının içeriğinin, kendilerine ne olduğunu anlamak da önemlidir. Narsistik ve benmerkezci özellikleri olan kişi, konuşmasını başarılarına dayandırırken, sadece sorunları hakkında konuşan başka insanlar var.

Bu durumlarda, sorunlarımız arka plana gitmez, ancak konuşmadan kelimenin tam anlamıyla silinir. Geveze chat odalarında veya gerçek hayatta konuşan insanlar; konuştuğunuzda sizi kesintiye uğratan insanlardır, çünkü zorluklarınız, çatışmalarınız ve sorunlarınız onlarınki kadar büyük ve önemli değildir, bu nedenle konuşmayı tekelleştirme hakkına sahip olduklarına inanırlar.

Uzun vadede, onlara yakın geçen on dakika, enerjilerimizi emer ve sohbetleri bir dizi şikayete indirgenir. Sadece sorunları hakkında geveze chat yapan insanlar her zaman şikayet etmek için bir neden bulurlar, yaşamın olumlu tarafını göremezler.

Temel olarak, narsisistler gibi, bu insanlar egolarına ve empati eksikliğine derinlemesine kapılırlar, bu da diğerlerinin de problemleri olduğunu ve desteğe ihtiyaç duyduklarını veya en azından duyulmayı hak ettiklerini anlamalarını önler.

Geveze Chat ve Sohbet Eden İnsanlar Mutlaka Bir Gün Sizi Esir Alır

Bununla birlikte, narsistlerin aksine, bu geveze chat yapan insanlar kurbanların rolünü üstlenerek dikkatin merkezi olmaya karar verirler. Bir şekilde, acıyı uyarmak diğerlerine karşı bir manipülasyon stratejisi haline gelir. Kelimeleri kullanan oldukça sapkın bir manipülasyon mekanizmasıdır, çünkü narsist ile genellikle başarılarına odaklanan konuşmayı kesintiye uğratırken sorun yaşamazsak, sadece sorunları hakkında konuşan insanlarla garip bir oyuna giriyoruz, dinlemek zorundayız onlar. Bir anlamda sorunları bizi tuzağa düşürüyor, bu yüzden onları dinlemeye ve onlara acımaya mecbur hissediyoruz.

Geveze Chat Odalarında Çok konuşan insanlara nasıl sınır koyulur?

Her sohbet veya chat, ödüllendirici ve zenginleştirici olmak için çift yönlü olmalıdır. Ancak zihinsel veya nörolojik bir rahatsızlık nedeniyle çok konuşan insanları konuşmayı fazla ego için tekelleştirenlerden ayırmak önemlidir. Bu tür rahatsız insanların mutlaka bir psikolojik yardım alması gereklidir. 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

    Geveze Adam

    Gevezelik konusundaki makalenizi okudum ve bu makalede söylenen birçok şeyin beni bir ölçüde açıkladığını fark ettim. Kendim hakkında çok konuştuğumun farkına vardım ve bunu değiştirmeye çalıştım, çünkü kimsenin kendi merkezli olduğumu düşünmesini istemiyorum. Bu yüzden daha fazla dinlemeye çalışıyorum. Bazen bu kadar çok konuşmamın sebebi bana göre sessizliğin sağır edici olması ve konuşmadığımız zaman bana göre etrafımda olmaktan sıkıldın. Bu yüzden şakalar anlatmaya çalışıyorum ya da yaşadığım deneyim hakkında konuşuyorum, bu yüzden sıkıcı bir insan gibi görünmeyeceğim.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

  • © 2020, Tüm Hakları Saklıdır. by Rambo Sohbet Chat.